O MNIE

Zwykle właściciele szkół językowych piszą, że języki są ich pasją.

Nigdy nie myślałam o tym w ten sposób. Dla mnie języki są raczej narzędziem do realizowania pasji, były zawsze dużym atutem, gdy szukałam czy zmieniałam pracę, czymś co zdecydowanie ułatwiało i wzbogacało moje życie.

Myślę, że znajomość języków w dzisiejszych czasach to konieczność i oczywistość.

Kilka lat prywatnego nauczania angielskiego i niemieckiego osób w niemal każdym wieku i na różnych poziomach zaawansowania oraz setki godzin spędzonych na udzielaniu korepetycji  dzieciom i młodzieży, właściwie tylko utwierdziły mnie w poczuciu, że ucząc metodami tradycyjnymi uczymy „o języku” a nie języka jako takiego. To trochę tak, jakbyśmy chcieli uczyć  jazdy samochodem lub pływania z książek.  A przecież posługiwanie się językiem obcym jest praktyczną umiejętnością a nie wiedzą.

Pracując przez wiele lat w szkole językowej Berlitz, gdzie zajmowałam się zarządzaniem, konsultacjami i organizowaniem kursów (głównie dla dzieci i młodzieży), obserwowałam jak świetne rezultaty przynosi „zanurzenie” nawet 4 -letnich maluchów w międzynarodowym środowisku, stworzenie im warunków do tego, by mogły słuchać i swobodnie porozumiewać się w języku obcym z lektorami - native speakerami.

Zakładając szkołę dla dzieci chciałam nie tylko stworzyć dzieciom dogodne warunki do nauki języków obcych ale także maksymalnie, w sposób praktyczny, ułatwić im zapamiętywanie i posługiwanie się poznanym materiałem.

Więcej na ten temat znajdą Państwo w zakładce „Jak uczymy?” oraz FAQ (najczęściej zadawane pytania).

Zapraszam na nasze zajęcia, konsultacje, bezpłatne lekcje próbne oraz półkolonie letnie i zimowe w Podkowie Leśnej.

Joanna Samek