LEKTORZY

 • JETHRO - J.ANGIELSKI

  Hi, mam na imię Jethro, jestem z  Nowej Zelandii.  W ciagu ostatnich kilku lat mieszkałem w Australii, Finlandii a teraz w Polsce. W czasie swoich podróży doświadczyłem wielu sytuacji, kiedy pojawiała sie bariera językowa i to właśnie  powodowało moje zainteresowanie i chęć pomagania innym w komunikowaniu się.  Myślę, że uczenie angielskiego jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem gdy widzi się realne postępy w mówieniu i rozumieniu swoich uczniów. Staram się podchodzić do każdego bardzo indywidualnie tak, aby każde zajęcia przynosiły moim studentom jak najwięcej korzyści.

   

   

 • CAOIMHE - J.ANGIELSKI

  Hi, mam na imię Caoimhe, pochodzę z Irlandii. Jestem certyfikowanym lektorem języka angielskiego - ukończyłam Swan English Language Training Institute w Dublinie. W Warszawie studiuję weterynarię na SGGW, jestem również absolwentką zoologii Uniwersytetu w Dublinie.

  Latem uczyłam angielskiego dzieci w wieku 7-17 lat na międzynarodowym Summer Camp w Irlandii. Po jego zakończeniu, organizujący go Swan Institute poprosił mnie o kontynuację. Zostałam tam, aż do mojego wyjazdu do Polski. Ta praca była jak dotąd moim najciekawszym doświadczeniem w życiu. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą z różnych krajów. Wspaniałą nagrodą było widzieć jakie postępy robią dzieci, zarówno w angielskim jak i w relacjach społecznych. Preferowaną metodą mojej pracy jest głównie praca nad projektem i organizowanie różnych interakcji w grupie, gdzie dzieci mogą używać swojej wyobraźni. To niezwykłe widzieć jakie pomysły przychodzą im do głowy, to sprawia, że lekcja jest świetną zabawą dla obu stron:)

   

   

   

   

 • CAROLINE - METHOD TRAINER - J.ANGIELSKI I PORTUGALSKI

  Mam na imię Caroline i pochodzę z Brazylii.  Pasjonuje mnie wszystko, co jest związane z edukacją. Zawsze uważałam że język pomaga nam zarówno zrozumieć lepiej naszą wlasną kulturę jak i poznać lepiej inne kultury. Moje zainteresowanie językami sprawiło, że zdecydowałam się na studiowanie filologii języka angielskiego i portugalskiego na UFF (Universidade Federal Fluminense w Brazylii) - i nadal inwestuję w ten obszar zdając międzynarodowe egzaminy i uczestnicząc w dodatkowych kursach. Moje doświadczenie obejmuje 9 lat pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w różnym wieku, różnymi metodami, w dwujęzycznych szkołach i szkołach językowych jak również doswiadczenie jako egzaminator Cambridge (w cześci ustnej egzaminu) i w szkoleniach doskonalących umiejętność czytania.  
  Bardzo wierzę w to, że proces nauczania powinien byc wzbogacający i przyjemny zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Myślę, że uczenie się to niekończący się proces w którym uczestniczymy każdego dnia.

 • KATIE - J. ANGIELSKI

  Hi, mam na imię Katie i pochodzę z Irlandii, angielski jest moim pierwszym językiem.  Niedawno rozpoczęłam studia na SGGW (weterynaria) i zamieszkałam w Warszawie.  Dorastałam i chodziłam do szkoły w  Kildare, niedaleko Dublina. W szkole uczyłam się francuskiego i Irlandzkiego, ukończyłam kierunek Animal Science na Universytecie w Dublinie. Pochodzę z rodziny nauczycielskiej i uczenie było zawsze ogromnie ważną częścią mojego życia. Rozumiem, że poznawanie nowego języka może być sporym wyzwaniem, więc włączanie do nauki rozrywki i zabawy jest moim priorytetem - myślę, że dzieci uczą sie  wten sposób więcej, łatwiej i szybciej. Pracowałam z dziecmi przez wiele lat ucząc i pomagając moim rodzicom w szkole podstawowej a w 2015r spędziałam lato w USA ucząc dzieci z róznych krajów konnej jazdy. Jestem zachwycona perspektywą uczenia angielskiego dzieci w Polsce, możliwością pomagania im w zdobywaniu coraz leposzych umiejętności w tym języku i tworzenia dla nich przyjaznego i pełnego zabawy środowiska.

 • JOANNA - J.ANGIELSKI

  Hi, mam na imię Joanna, jestem z Kanady, kraju emigrantów, ludzi wielu kultur i języków. Jestem magistrem nauk biomedycznych a teraz w Warszawie na SGGW studiuję weterynarię. Kocham zwierzęta, weterynaria to moja wielka pasja i moja przyszła praca. Myślę, że warto uczyć się języków obcych - dzięki temu będziemy się dobrze czuć w każdym zakątku świata. A język angielski to język uniwersalny, wszystkich nas łączy, za jego pomocą możemy się porozumieć niemal wszędzie. Każdy nowy język to jak kolejna odsłona czegoś nowego w naszym życiu - łatwiej się porozumiewać, zdobywać nową wiedzę i nowych przyjaciół. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie jest to niewątpliwie bardzo ważne. Jesli ktoś systematycznie pracuje i mocno się stara, może wiele osiągnąć -  jak mówimy po angielsku “ sky is the limit”. Uważam, że już małe dzieci powinny uczyć się języków obcych. Przychodzi im to w sposób naturalny gdy łączymy naukę z zabawą. Lubię rozmawiac i pracować z dziećmi, mam z nimi dobry kontakt.

   

   

   

 • CRISTINA - J.ANGIELSKI I FRANCUSKI

  Hi, mam na imię Cristina, urodziłam się w Chisinau, stolicy Mołdawii. Początkowo uczęszczałam do szkoły Francusko - Rumuńskiej a gdy miałam 14 lat zamieszkałam na Węgrzech, w Budapeszcie, gdzie kontunuowałam naukę w szkole francuskiej. Funkcjonowanie we francuskim systemie edukacji było niezwykłym doświadczeniem - miałam okazję przebywać i uczyć się z dziećmi i młodzieżą z całego świata.
  Moi nauczyciele pokazali mi, że nauka może i powinna być zabawą, nie musi być nudna i stresująca. Potem rozpoczęłam studia na kierunku Nauk Politycznych i Stosunków Miedzynarodowych oraz Dziennikarstwo w amerykańskiej szkole wyższej. I tam ponownie stałam się cześcią wielokulturowej rodziny, przebywajac na codzień z profesorami i studentami z różnych stron swiata. Zajęcia w małych grupach umożliwiały nam nawiązanie bliższych relacji z uczącymi i sprawiały, że wykłady były bardzo interaktywne i oparte na dyskusji. Wszystkie te doświadczenia sprawiły, że potrafię docenić nauczanie w kameralnych warunkach, gdzie każda ze stron czynnie uczestniczy w procesie uczenia. Podczas studiów uczestniczyłam również czynnie w organizacji pozarządowej zajmujacej się prawami uchodźców, co bardzo zwiększyło moją wrażliwość na problemy imigrantów i praw ludzi.

  Od 2016r mieszkam, studiuję i pracuję w Warszawie, mam tu już wielu nowych przyjaciół.
  Uważam, że edukacja językowa jest niezwykle ważną dziedziną nauki, powinna być przystępna i zabawna. Budowanie bliskich relacji z nauczycielem i czynne włączanie uczniów w proces uczenia sprawia, że są oni bardziej otwarci na wiedzę i nowe umiejętności a jednocześnie uczą się jak swobodnie konwersować w języku obcym i szybko poszerzają swój zasób słownictwa.


 • ANDREA - J.HISZPAŃSKI

  Mam na imię Andrea, pochodzę z Wenezueli. Ukończyłam tam studia (zarządzanie administracją) i wyjechałam do Europy. W Polsce jestem od ośmiu miesięcy i bardzo polubiłam ten kraj. Zajmuję się uczeniem języka hiszpańskiego, mam doświadczenie w uczeniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Uwielbiam dzielić się z innymi wiedzą o moim kraju i o Ameryce Łacińskiej , o ich kulturze i oczywiście poznawać kultury innych krajów. Jestem bardzo kreatywna, spontaniczna ale jednocześnie z charyzmą:). Moje lekcje są naprawdę bardzo dynamiczne, wiele się na nich dzieje. Sądzę że w pracy nauczyciela najważniejsza jest umiejętność stworzenia uczącym się przyjaznego środowiska, gdzie będą chcieli z pasją poznawać nowy język.

 • CARLES - J.HISZPAŃSKI

  Nazywam się Carles, pochodzę z Hiszpanii, z Manlleu, blisko Barcelony. Studiowałem Anglistykę na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie, ukończone otrzymaniem Dyplomu Magistra Nauczania Języka Angielskiego. Aktualnie kończę studia Języka Hiszpańskiego na Studiach Lingwistyki Stosowanej. Pracowałem w wielu różnych szkołach w Hiszpanii, spędziłem dwa lata pracując w Chinach jako lektor języka hiszpańskiego na Uniwersytecie w Harbin. W czasie moich studiów i pracy nauczyłem się jak uczyć języków w naciskiem na komunikację z jednoczesną pracą nad innymi aspektami nauki i jak najlepszego dostosowywania zajęć do potrzeb studenta. Moje lekcje są dynamiczne, , skoncentrowane na uczniu, a wszystko to w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Moje hobby to podróże, fotografia, czytanie i pisanie.

   

 • JORGE - J.HISZPAŃSKI I J.ANGIELSKI

  Nazywam się Jorge Ballester, pochodzę z Alicante w Hiszpanii. Ukończyłem studia na kierunku wychowanie fizyczne/ kierowanie i zarządzanie instytucjami sportowymi na Uniwersytecie  Jacksonville na Florydzie w USA. Jestem cerytfikowanym trenerem tenisa, uczyłem grać zarówno nastolatki jak i osoby dorosłe John McEnroe Tennis Academy in Nowym Jorku,  wielokrotnie uczestniczyłem w międzynarodowych turniejach na poziomie półprofesjonalnym, Pracowałem m.in. w szkołach publicznych w Nowym Jorku, udzielałem również prywatnych lekcji jezyka hiszpańskiego i angielskiego.  Ucząc dzieci i młodzież,  chciałbym aby była to nauka poprzez zabawę - to sprawia, że dzieci są zmotywowane i w pełni zaangażowane. Wspaniale jest widzieć ich postępy.

  Moje hobby to czytanie książek przygodowych, piłka nożna, lubię spotkania z przyjaciółmi i czas spędzony na plaży. Dużo podróżuję po całym świecie, chętnie poznaję nowe kultury. Moim motto jest: “The more that you read, the more things you will know. The more that you learn, the more places you will go” (Dr. Seuss).

 • JOSEPHINE - J.NIEMIECKI

  Hallo, mam na imie Josephine, pochodzę z Marburga, niewielkiego miasta w Niemczech. Ukończyłam studia na kierunku Kulturoznawstwo, gdzie poznałam różne aspekty dotyczące osób pochodzących z różnych kultur, tam też prowadziłam, we współpracy z koleżankami i koleganmi z Japonii, Syrii i Kolumbii, wykłady na temat kształcenia osób dorosłych. Miałam wtedy okazję do zdobycia pierwszych doswiadczeń w nauczaniu języka niemieckiego jako języka obcego.  M.in. dzięki tym studiom mowę i jezyk postrzegam jako bardzo ważną część każdej kultury, bedącą kluczem do zrozumienia każdego człowieka. Moim zdaniem, poprzez komunikację można budować mosty pomiędzy ludźmi róznych nacji i z róznych klultur. W czasie studiów pracowałam również w historycznym Instytucie Europy Wschodniej, zajmowałam się tam m.in. kwestiami wymiany międzynarodowej. Poza niemieckim, moim językiem ojczystym, mówię równiez po angielsku a obecnie staram sie przyswoić sobie język polski. Chcę aktywnie wspierać moich uczniów w nauce niemieckiego, pokazać im, że nauka moze byc zabawą ale też chciałabym aby poprzez moje lekcje mieli okazję lepszego poznania  kultury niemieckiej.

 • MIRJAM - J.NIEMIECKI

  Mam na imie Mirjam i pochodzę z Hanoweru w Niemczech. W Warszawie ukończyłam studia na kierunku Lingwistyki Stosowanej oraz Germanistykę. Już w liceum zdobywałam pierwsze doświadczenia w nauczaniu jezyka angielskiego i francuskiego, a potem, podczas studiów, zaczęłam również nauczać dzieci i dorosłych języka niemieckiego. Sprawia mi to ogromną radość - zwłaszcza, gdy widać już pierwsze postępy. Fascynuje mnie metoda nauczania, przy której nauczyciel posluguje sie wyłącznie językiem docelowym. Jest to metoda dość wymagająca zarówno dla ucznia jak i dla lektora, ale "gra warta świeczki", gdyż dzięki niej osiąga się moim zdaniem najlepsze efekty!

 • EWA - J.ANGIELSKI I NIEMIECKI

  Od dziecka interesowałam się językami obcymi. Wymyśliłam nawet jeden „język obcy”. W 2001 ukończyłam lingwistykę stosowaną z tytułem magistra. Kontynuowałam naukę w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych w Poznaniu. Lubię nauczanie dzieci oraz dorosłych a także tłumaczenia. W nauczaniu kładę nacisk na komunikację. Oprócz angielskiego i niemieckiego dobrze znam też język rosyjski i francuski. Interesuję się literaturą niemiecką i kinem francuskim.

   

 • KASIA - J. ANGIELSKI

  Mam na imię Katarzyna i jestem studentką filologii angielskiej. Ukończyłam również pedagogikę specjalną ze specjalnością resocjalizacyjną. Od ok. 7 lat zajmuje się udzielaniem lekcji dzieciom oraz młodzieży. Język angielski jest moją pasją, interesuję się przede wszystkim metodyką, etymologią oraz literaturą angielską i amerykańską. Kolekcjonuję również słowniki angielskie, których mam obecnie ponad 40. Nauczanie oraz przebywanie z dziećmi przynosi mi bardzo dużo satysfakcji oraz pozytywnej energii.